Season Master er en dæktype, der skiller sig ud med flere tekniske innovationer. Dets slidbanedesign med flere trin er optimeret til at reducere støj og tilbyde øget kørekomfort.
Det kileformede centrale mønster og 3D-ståldesignet er designet til effektivt at forhindre udskridning på våde overflader, hvilket forbedrer bremse- og håndteringsegenskaberne.
Med sit retningsbestemte mønster sikrer dette dæk fremragende greb og forstærket trækkraft på sne, uanset vejrforholdene.
Den nye 4S-formel tilbyder ikke kun enestående greb på våde overflader, men reducerer også rullemodstanden.
Klik på en række for at filtrere anmeldelser.
For at kunne vurdere dette produkt, skal du først have afgivet en ordre. Vi informerer dig om, at anmeldelser efterladt på webstedet er underlagt en kontrolprocedure. Anmeldelser er kun sorteret i kronologisk rækkefølge.
Jeg er meget tilfreds, mange tak, gerne igen.
Alt var perfekt! Fremragende!
Gode dæk. Dem ville jeg købe igen.
Indtil videre er de fantastiske. Jeg ville købe igen, og snart også, fordi jeg skal skifte alle 4 hjul på bilen.
Meget god pris-kvalitetsforhold. Dækket er støjsvagt under kørsel, både ved lave og høje hastigheder. Godt greb på tør og våd vejbane. Hvad angår slidstyrke, kan jeg endnu ikke sige noget på grund af det lave kilometertal.
Gode dæk, god værdi for pengene, jeg har aldrig skredet med disse dæk, uanset årstiden og i al slags vejr.
Hej Jeg har i dag købt dette dæk igen. Jeg har nu kørt cirka 45.000 km på det. Jeg kører meget – både på landeveje, i byer og i forskellige europæiske lande, hvor vejforholdene varierer. Min Skoda har 105 hk, så jeg kører også til tider hurtigt, f.eks. med 200 km/t, eller på ture til Rusland, hvor jeg kan køre 2.000 km på 24 timer, samt i dyb sne på 10 cm eller på is. Jeg har også testet dækket i grænseområdet for vejgreb, og det er let at mærke, hvor grænsen går. Jeg er ved at nærme mig tre millioner kørte kilometer i alt, og jeg er 57 år. Dækkene har stadig 50 % mønster tilbage; slidindikatoren er endnu ikke nået, men der begynder at vise sig små svagheder i grænseområdet. Man skal huske, at de allerede har kørt 45.000 km. Jeg er mere end tilfreds med ydeevnen. Min dæksdimension er 205/45 ZR16. Efter min mening holder det bedre end Continental eller Michelin, når det gælder kilometertal, og det koster kun en brøkdel af prisen. For mig, som kører mindst 40.000 km om året i flere biler, er det et dæk, jeg varmt kan anbefale.
Jeg anbefaler disse dæk, for siden jeg opdagede dem på siden og købte dem, har jeg elsket dem; jeg synes, de er virkelig gode. Jeg har haft dem bagpå i over et år nu, og de er stadig i rigtig god kvalitet, så for mig er det meget gode dæk både på våd og tør vej.
Støjsvage topdæk, klart anbefalelsesværdige.
Jeg har købt dem for første gang. Jeg har altid købt premium-mærker og opnået en levetid på 2 år ved en kørsel på ca. 30.000 km.