Kumho Ecsta Sport S PS72 er et sommerdæk med maksimal ydeevne designet til at tilbyde fremragende vejgreb og stor stabilitet ved høj hastighed under både tørre og våde forhold. Dets innovative design, optimeret til præcis styring og effektiv bremsning, gør det til et passende valg for bilister, der søger ydeevne og sikkerhed.
Dette robuste dæk er designet til at kunne bære tunge belastninger, hvilket gør det særligt velegnet til elbiler med høj vægt.
Zigzagmønsterets slidbanedesign udmærker sig ved en konstruktion, der er tilpasset høje krav til trækkraft og drejningsmoment. Denne opbygning egner sig både til moderne elbiler, der er kendetegnet ved et stort øjeblikkeligt drejningsmoment, og til køretøjer med forbrændingsmotor.
Denne lydabsorberende teknologi hjælper med at reducere rullestøj og giver dermed et mere stille og mere behageligt kabinemiljø under kørslen.
Den optimerede kontaktflade med vejbanen fremmer en jævn dækslidtage og bidrager samtidig til et højt sikkerhedsniveau under kørsel.
Klik på en række for at filtrere anmeldelser.
For at kunne vurdere dette produkt, skal du først have afgivet en ordre. Vi informerer dig om, at anmeldelser efterladt på webstedet er underlagt en kontrolprocedure. Anmeldelser er kun sorteret i kronologisk rækkefølge.
Giver rigtig godt vejgreb. Om støj kan jeg ikke sige ret meget, da min bil er meget larmende.
Det er anden gang, jeg køber det; god kvalitet og god pris.
Fantastisk godt dæk, ydeevnen er absolut sammenlignelig med tilsvarende modeller fra premium-mærker; intet at bemærke på vådt føre ved “lovlig” kørsel og hvad angår støjniveau (helt normalt). Der er stadig kørt for få kilometer, og bilen er helt ny (motoren er ikke helt kørt til) til at kunne vurdere effektivitet/brændstofforbrug.
Alt var perfekt, bestiller gerne igen. Super dæk, top pris-kvalitetsforhold.
Indtil videre er jeg tilfreds; siden den 15. oktober har jeg kørt 2.500 km.
Støjsvagt dæk med god kilometerydelse og vejgreb
Godt dæk indtil videre, intet at klage over. Kundeservice var i top ved bestilling og levering.
Meget, meget godt dæk, holder til det sidste. Også rigtig godt i regnvejr.
Hurtig levering. Dækkene har fremragende vejgreb. Sving og greb – alt er perfekt.
I øjeblikket har jeg dækkene i 2000 km. Super pris-ydelsesforhold. De har et fantastisk look, meget godt greb, mere støjsvage end mine gamle PS4'er. Ved normal kørsel bemærker jeg et fald på 1,5 kW pr. 100 km i gennemsnit. Meget godt dæk til mit brug og et meget godt alternativ til de store mærker 👍