Dækket Torque TQ-AT701 har opnået fremragende resultater i det europæiske klassificeringssystem. Det giver kortere bremselængder på både våde og tørre veje. Du vil sætte pris på dets enestående greb for optimal vejkontrol samt en flot energieffektivitet.
For at kunne vurdere dette produkt, skal du først have afgivet en ordre. Vi informerer dig om, at anmeldelser efterladt på webstedet er underlagt en kontrolprocedure. Anmeldelser er kun sorteret i kronologisk rækkefølge.
Gode dæk til brug på vej og sti.
Dekkene er af meget dårlig kvalitet, slider unormalt i midten. Prisen er steget markant for en elendig kvalitet.
God skulptur, godt høj i pigge, men siderne er for bløde, ikke faste nok og forstærket på trods af deres specifikationer; dog har jeg lige monteret dem og kan derfor ikke udtale mig om holdbarheden. God værdi for pengene.
Nylig monteret på køretøjet. Første kontakt meget tilfredsstillende
Kan ikke vurdere denne dæk, da jeg hidtil har kørt meget lidt med dem. Flanker virker lidt for bløde til min Land Rover Discovery. De er pæne dæk, men som min bedstemor plejede at sige, skønhed hører ikke hjemme på skorstenen.
Vejen og stien. Behagelige, støjsvage og komfortable dæk. Ingen problemer på glatte og våde overflader.
Meget godt, stille, god greb, god pris.
Godt dæk til hverdagsbrug!
Godt kompromis, ingen rullestøj, meget gode på sne op til 45 cm selv med lidt is. Normalt forbrug.
God værdi for pengene.