X-Privilo VS450-dæk med 3PMSF-symbolet er designet til glatte vinterforhold og opfylder branchens strengeste krav til snesikkerhed. De giver øget trækkraft på kolde, våde, snedækkede og iskolde veje.
5-trins designet, der kombinerer forskellige strukturer, kan effektivt reducere vibrationer og støjgener.
To hovedrette riller og en semi-tandet tillader effektiv fjernelse af ophobet vand, forbedrer dækkenes greb på vådt og glat underlag, og opnår fremragende ydeevne på sne.
Designet af skulderblokken udvider kontaktområdet med jorden og forbedrer dækkets greb på tør vej og trækkraft på is.
For at kunne vurdere dette produkt, skal du først have afgivet en ordre. Vi informerer dig om, at anmeldelser efterladt på webstedet er underlagt en kontrolprocedure. Anmeldelser er kun sorteret i kronologisk rækkefølge.
Gode vinterdæk klarer sig godt i sneen.
Jeg anbefaler!
God valuta for pengene
Temmelig støjende ved 110 km/t i regn i sving, middel, OK på sne, levetid skal vise sig.
Godt, men det må vise sig på lang sigt.
Godt dæk, pris-ydelsesforholdet er ok. Bestillingsforløbet var perfekt. Hurtig levering og godt emballeret.
Passer.
Super pris-kvalitetsforhold Godt greb God belastningsmodstand Jeg anbefaler det
Godt dæk
Meget godt