Skulderbjælkerne og de hårdere sider på Vredestein Ultrac Vorti + har en større hælflade, hvilket giver præcise reaktionsevner, især i sving. Dækkets højgrebsmønster giver bedre vejgreb og fremragende bremseegenskaber på både tørre og våde veje. Den nye generation af forbindelser reducerer rullemodstanden, hvilket minimerer brændstofforbruget og forlænger dækkets levetid.
Klik på en række for at filtrere anmeldelser.
For at kunne vurdere dette produkt, skal du først have afgivet en ordre. Vi informerer dig om, at anmeldelser efterladt på webstedet er underlagt en kontrolprocedure. Anmeldelser er kun sorteret i kronologisk rækkefølge.
Kun 2.000 km kørt. Godt forhold mellem pris og kvalitet. Ulemper: støjende og middel vejgreb i regnvejr.
Markedets bedste dæk: super greb, komfortable og støjsvage. De står godt fast både på tør og våd vej. Jeg har dem på alle mine biler: Audi Q5, Fiat 500 Abarth og Audi SQ5.
God valuta for pengene.
Meget godt 👍 👌
God komfort, har tendens til at deformere under belastning (acceleration i sving).
Godt dæk, jeg ville helt sikkert købe det igen
Meget gode dæk til prisen
Bortset fra levetiden, som jeg ikke kan vurdere på grund af den lave kilometerstand, har denne dæk en god værdi for pengene, god vejgreb på tør og våd vej.
Virksomhed med rigtig god kvalitet/pris på dæk. Det afsendte produkt er identisk med det beskrevne på hjemmesiden. Hvad angår kundeservice. Meget dårlig. Det er anden gang, jeg bestiller dæk, og jeg er nødt til at finde dem hos distributøren... bestillingsoplysningerne er aldrig korrekte, især leveringsadressen.
Dejligt stille i bilen, nu skal vi bare se, om de holder længe