Dunlop Trailmax Mixtour er et motorcykeldæk designet til at give trækkraft på en bred vifte af overflader.
Dette er det uundværlige dæk til enkeltcylindrede motorer og mellemstore to-cylindrede trial motorcykler.
Dunlop Trailmax Mixtour er et motorcykeldæk designet til at give trækkraft på en bred vifte af overflader.
Dette er det uundværlige dæk til enkeltcylindrede motorer og mellemstore to-cylindrede trial motorcykler.
To leveringsmuligheder er tilgængelige for dig, når du afgiver din ordre:
Levering til den adresse du vælger: du vil kunne bringe dine dæk til en af vores partnercentre for at få udført monteringsydelsen.
Levering til en monteringsstation: partneren vil kontakte dig ved modtagelse af din ordre for at aftale en tid og udføre monteringsydelsen.
Partnernes priser er angivet, når du afgiver din ordre. Du kan således vælge den mest fordelagtige og praktiske mulighed.
For at kunne vurdere dette produkt, skal du først have afgivet en ordre. Vi informerer dig om, at anmeldelser efterladt på webstedet er underlagt en kontrolprocedure. Anmeldelser er kun sorteret i kronologisk rækkefølge.
Godt dæk.
Meget tilfreds med denne model, passer godt til min trailmotorcykel. Godt greb selv på våd vej. Langsom slitage, acceptabel afhængigt af kørestilen. God værdi for pengene.
Hvad angår dækket, er jeg meget tilfreds; jeg har endnu ikke kørt i vådt føre, så jeg kan endnu ikke give en vurdering.
Første indtryk er positivt, men jeg har kun kørt på tørt underlag og kun 450 km.
Jeg er tilfreds med dækkets kvalitet. Ordren blev hurtigt bekræftet. I leveringsperioden var det meget nemt at følge varens placering. Kureren informerede mig på forhånd om leveringen. Jeg er meget tilfreds med produktet og leveringen.
Top
Jeg kører året rundt og i al slags vejr og har siden 2017 kørt over 104.000 km på min BMW R9T Urban. Jeg monterede Dunlop Trailmax Mixtour for første gang og er, ved lave temperaturer, ikke begejstret for dækket, selv om dette sæt har en M/S-mærkning. Hvordan det opfører sig ved varme temperaturer, har jeg endnu ikke kunnet teste. Jeg købte dette dæksæt til vinteren 24/25 og har kørt over 600 km i Allgäu ved 0-8 °C, overvejende på tør vej. Ved omkring 0 °C glider dækket på vejen, og på grus eller små skovveje er det mindre sjovt end Bridgestone 170/60R17 72V TL (M&S) AT41 R, Avon 170/60-17 72V TL (M&S) AV85 Trekrider Rear, 170/60R17 72V TL (M&S) Karoo Street eller Pirelli 170/60R17 72V TL (M&S) Scorpion Rally STR.
Det giver meget tillid.
Top, meget tilfreds
Godt
Beskyttelse af dine personlige data er en stor bekymring for os.
Vi lægger stor vægt på fortroligheden og sikkerheden af alle de oplysninger, du deler med os.
Som en af vores hovedprioriteter har vi implementeret strenge foranstaltninger for at sikre beskyttelsen af dine data.
Vi inviterer dig derfor til at læse vores detaljerede privatlivspolitik, hvor du finder alle oplysninger om indsamling, brug og beskyttelse af dine personlige data.
Vi forpligter os til at respektere dit privatliv og behandle dine data med den største omhu.