Michelin Tracker er et motorcykeldæk designet til motocross på alle typer terræn til rekreativ brug.
Det er alsidigt og passer også til amatørkørere takket være vejgodkendelsen. Optimalt forhold mellem pris og kvalitet.
Michelin Tracker er et motorcykeldæk designet til motocross på alle typer terræn til rekreativ brug.
Det er alsidigt og passer også til amatørkørere takket være vejgodkendelsen. Optimalt forhold mellem pris og kvalitet.
To leveringsmuligheder er tilgængelige for dig, når du afgiver din ordre:
Levering til den adresse du vælger: du vil kunne bringe dine dæk til en af vores partnercentre for at få udført monteringsydelsen.
Levering til en monteringsstation: partneren vil kontakte dig ved modtagelse af din ordre for at aftale en tid og udføre monteringsydelsen.
Partnernes priser er angivet, når du afgiver din ordre. Du kan således vælge den mest fordelagtige og praktiske mulighed.
For at kunne vurdere dette produkt, skal du først have afgivet en ordre. Vi informerer dig om, at anmeldelser efterladt på webstedet er underlagt en kontrolprocedure. Anmeldelser er kun sorteret i kronologisk rækkefølge.
Hurtig levering, god valuta for pengene
Alt er perfekt som altid.
Fremragende dæk til off-road, klarer sig godt på sten, grus og sand. På tør asfalt skal man passe på; det er trods alt rigtige knopdæk. Knopperne slides ret hurtigt på sten og vej.
Fremragende, præcis, endda meget hurtig levering Rimelige priser Jeg anbefaler det Mange tak
I sand eller mudder er disse dæk helt i top, især til prisen. Men på våd vej har de meget lidt greb. Jeg har kørt ca. 7.000 km på TET fra Polen til Estland og retur, og nu er de cirka halvt slidt, så en super levetid for et crossdæk.
Jeg kørte med Tracker både bagpå og foran. 90% grus og blødere overflader, mudder osv. Meget god på disse underlag. På asfalt er det selvfølgelig betydeligt dårligere, man skal se det som transport på asfalt og tage det roligt i svingene. Dækket er blødt og giver ingen tillid i sving på asfalt, men det får man igen på grus og terræn. Bagdækket holdt 1500 km, 6 dage på TET. Nu er de centrale knopper nede på 50% og dermed færdige (for mig). Fordækket holder fint endnu et par bagdæk, tror jeg.
Fremragende produkt
Meget godt dæk med masser af greb i terræn. Rullelyden på asfalt bliver ret høj, når slidbanen er slidt cirka halvt ned. Jeg vil til enhver tid anbefale det og købe det igen.
Meget blød dæk. Griber på enhver overflade: tør, våd, stenet... Ulempen er dens relativt korte levetid. På vejen holder den meget godt på asfalten. Den har tendens til at få motorcyklen til at slingre fra 90 km/t. Stort irriterende punkt: Den genererer en frygtelig støj på vejen. Brug ørepropper. Men denne ulempe skyldes naturligvis, at den ikke er designet til brug på asfalt. Selv om den er godkendt.
Efter 300 km er der synlig slitage; med en kombination af vej- og offroadkørsel forventer jeg højst at kunne køre 1.000 km.
Beskyttelse af dine personlige data er en stor bekymring for os.
Vi lægger stor vægt på fortroligheden og sikkerheden af alle de oplysninger, du deler med os.
Som en af vores hovedprioriteter har vi implementeret strenge foranstaltninger for at sikre beskyttelsen af dine data.
Vi inviterer dig derfor til at læse vores detaljerede privatlivspolitik, hvor du finder alle oplysninger om indsamling, brug og beskyttelse af dine personlige data.
Vi forpligter os til at respektere dit privatliv og behandle dine data med den største omhu.