Sport Maxx RT 2 er stormester i vejgreb og kørepræcision. Det klæber til vejen i kurverne, med en højere kørselspræcision og kortere bremselængde.
Reducer dine bremselængder, selv ved høj hastighed, takket være en bedre stivhed i blokkene garanteret af en optimeret geometri.
Oplev en mere responsiv kørsel, med forstærkningen af forbindelsen mellem dækket og fælgen.
Forbedret greb i kurver gennem maksimeret gummi-vej kontakt: nyd bedre modstand og stivhed for en altid mere behagelig kørsel.
Klik på en række for at filtrere anmeldelser.
For at kunne vurdere dette produkt, skal du først have afgivet en ordre. Vi informerer dig om, at anmeldelser efterladt på webstedet er underlagt en kontrolprocedure. Anmeldelser er kun sorteret i kronologisk rækkefølge.
Super allrounder
Meget god pris-ydelse,
Meget godt, støjsvagt.
Hurtig levering, dækkene er i top, tak, gerne igen.
Godt dæk, hurtig levering.
Meget tilfreds.
Det er første gang, jeg monterer disse dæk på en af mine biler. Jeg havde hørt meget godt om dem fra dem, der bruger dem, og jeg forstår hvorfor. Denne model er behagelig med hensyn til støjniveau og vejgreb. Selv ved sportslig kørsel virker det til, at den følger godt med. Jeg kan anbefale den.
Super, tak. Hurtig og effektiv levering. Dækket er helt i top.
Fremragende dæk, jeg havde dem allerede bagpå, nu har jeg købt dem til forakslen.
De er perfekte; jeg kører kun på disse dæk og ingen andre.