Hankook Ventus V12 Evo2 K120 er en profil, som opnår fremragende resultater på våde veje. Den lille rullemodstand giver besparelser på brændstoffet.
For at fremskynde den højhastighedstermiske stråling samtidig med at sikre vanddræning.
Den kemiske kombination er forbedret ved anvendelse af et nyt styrenpolymer.
På grund af sit højere antal punkter er støjen reduceret.
Med effektive dræningsegenskaber er Aqua jet en katalysator, der leder vandet fra centrum til hovedvæggen i rillen.
Den skrå overflade af kanterne understøtter blokkene under kørsel i tilfælde af støj og vibrationer, for at reducere påvirkningerne. Dækket har et unikt design i form af vingespids med camouflage teknologi.
Praktisk, IN/OUT slidkontrollen giver føreren mulighed for selv at kontrollere køretøjets justeringsstatus.
Klik på en række for at filtrere anmeldelser.
For at kunne vurdere dette produkt, skal du først have afgivet en ordre. Vi informerer dig om, at anmeldelser efterladt på webstedet er underlagt en kontrolprocedure. Anmeldelser er kun sorteret i kronologisk rækkefølge.
Det er et godt dæk.
Gode dæk, fornuftigt forhold mellem pris og kvalitet.
God og korrekt levering. Dækkene er nyligt produceret, perfekt.
Jeg har allerede købt disse dæk flere gange, og jeg er meget tilfreds.
Det er nogle gode dæk; jeg spekulerer på, hvordan punkteringsgarantien fungerer?
Dæk i topklasse, ideelt til sommer og våde veje.
Bestilling afgivet mandag, modtaget dagen efter. Helt i top.
Meget godt
Fremragende dæk med god værdi for pengene. Hurtig levering. Anbefalet sælger.
Dæk med et rigtig godt forhold mellem kvalitet og pris. Med et fantastisk vejgreb! Helt ærligt, jeg anbefaler disse dæk! De holder virkelig godt på vejen, både på tørt og vådt føre, selv når dækket nærmer sig slutningen af sin levetid. Et sæt bagdæk kørte 60.000 km på DS4’eren. Jeg har lige monteret disse dæk på begge biler, så jeg giver en tilbagemelding om levetiden ved næste bestilling.