Advan Sport V105 fra Yokohama er et sommerdæk, der er målrettet mod kørekomfort og sportslige præstationer. Fremragende greb på våde veje.
Et sportskomposit med et asymmetrisk mønster for fremragende vejgreb på både tørre og våde veje.
Den nye sammensætning af slidbanen kombineret med designet af stabile og solide ribber sikrer en længere levetid for slidbanen.
De multi-trin er specielt udviklet for at sikre brugeren en stille kørsel.
Klik på en række for at filtrere anmeldelser.
For at kunne vurdere dette produkt, skal du først have afgivet en ordre. Vi informerer dig om, at anmeldelser efterladt på webstedet er underlagt en kontrolprocedure. Anmeldelser er kun sorteret i kronologisk rækkefølge.
Godt dæk til denne type køretøj.
Alt er i orden, fremragende forhold mellem pris og kvalitet.
Fremragende egenskaber på tør vej og især på våd vej, en følelse af kontrol hele tiden. Det gør det muligt at udnytte bilens potentiale fuldt ud uden nogen fornemmelse af at miste kontrollen og giver tryghed. Sliddet er ret hurtigt, muligvis på grund af gummiets lidt bløde hårdhed, hvilket jeg går ud fra er årsagen til det store greb på asfalten. En ekstra fordel er den meget gode pris.
Dækkene er for nylig monteret, godt indtryk efter de første 500 kilometer. Skal bekræftes ved mere omfattende brug.
Meget tilfreds med min bestilling. Hurtig levering og helt i overensstemmelse med min bestilling.
Meget godt dæk, vi må se med tiden.
Jeg valgte igen originalmonteringen, fordi jeg er tilfreds med levetiden, vejgrebet og prisen.
Stadig et rigtig godt dæk.
For tidligt at have en mening...
Ikke for dyr og meget stille.