Nexen N'Fera SU4-dækket sikrer høj ydelse, når du har brug for det: nødopbremsning, vejgreb mv. - ydelserne er på pletten. Den asymmetriske profil medvirker til at opnå dette høje niveau.
Bedre vandafledning for at begrænse risikoen for akvaplaning.
Kloformede riller forbedrer grebet på vådt underlag.
Fremragende stivhed, bedre stabilitet ved høj hastighed.
Sikrer bedre vejgreb ved sporty kørsel takket være det stivere gummiblok på skulderen.
Klik på en række for at filtrere anmeldelser.
For at kunne vurdere dette produkt, skal du først have afgivet en ordre. Vi informerer dig om, at anmeldelser efterladt på webstedet er underlagt en kontrolprocedure. Anmeldelser er kun sorteret i kronologisk rækkefølge.
Fremragende til min bil; med de tidligere fra et andet mærke var bilen for følsom og urolig. Meget støjsvage, jeg kan anbefale dem.
Super, fremragende dæk
Hurtig levering Rimelig pris Alt er i top
Dæk af god kvalitet, som jeg allerede har brugt i samme størrelse. Sliddet er tilfredsstillende, og vejgrebet er meget godt. Jeg bor i bjergene.
Jeg fik dem monteret hos Carrozzeria Monterosa, men det virker lidt forhastet at give en vurdering efter kun 500 kørte kilometer. Prøv at kontakte mig igen efter sommeren. God aften.
Billigt og godt
Jeg har brugt Nexen i mange år, både sommer og vinter. Jeg ønsker heller ikke nogen andre.
Allerede brugt tidligere. Fremragende forhold mellem pris og kvalitet.
Som altid et fremragende forhold mellem pris og kvalitet. Jeg kører med Nexen-dæk på 4 biler, fra 14 til 19 tommer. Både sommer og vinter.
For få kørte kilometer til at kunne give mere præcise vurderinger.